Tävlingsorganisation

Tävlingsorganisationens ordförande: Folke Öhman, e-post ohmanfo@gmail.com

Tävlingsledare: Bengt Westerlund, e-post bewesterl48@gmail.com

Skidsektionens ordförande: Patrick Johansson, tfn 040 7655780
e-post ordforande.pargasifskiteam@idrott.fi

Tävlingskansli: Solveig Westerlund, tfn 050-3585994, e-post solveig.westerlund@parnet.fi,

Tävlingssektreterare: Sanna Häggström, ​tfn 050 5274066
e-post  sekreterare.pargasifskiteam@idrott.fi,

Spåransvarig: Mikael Ramstedt, e-post ramstedt@parnet.fi

Information och marknadsföring: Malin Johansson, tfn 040-5359629,
e-post malin.johansson@karkulla.fi
infofssm2019@gmail.com

Tidtagning: Kent Westerholm: tfn 0400 744 593,
e-post  kent.westerholm@parnet.fi

Speaker: Linus Hoffman, tfn 040-5938081, e-post linus.hoffman@yle.fi
Jeanette Lindroos, tfn 050-5210798, jeanette.lindroos@gmail.com

Catering: Pirjo Holmén, tfn 050-5624047, e-post pirjo.holmen@parnet.fi

Säkerhet och Första Hjälp: Torbjörn Lindström, e-post torbjorn.lindstrom@turku.fi

TD: Jens Lindholm, tfn 040-5139166, e-post lindholmjerry@hotmail.com

Assisterande TD: Mats Johansson, tfn 040-5011384, e-post mats.johansson@kimitoon.fi